Ikony

Ohlasy

Chtěla bych Vám tímto poděkovat za krásný zážitek a příjemné chvíle strávené díky Vaší putovní výstavě obrazů ,,Ze-ze-mě", která probíhala v Ostravě. Přiznám se, že jsem se vypravila do Ostravy záměrně. Cílem bylo potěšit se Vašimi malbami, udělat si s kolegyní pěkné odpoledne a  přenést ze světa povinností do světa pohody, klidu a krásy. Těšila jsem se na ten zážitek, protože jsem již shlédla obdobnou výstavu ,,Na plotě".

Očekávání se naplnilo, bylo se opět na co dívat! Proto ještě jednou děkuji. Tolik pozitivní energie, která vyzařuje z Vašich pláten mi vydrží zase na dlouho. Snad do nějaké další výstavy?

Alena Dolenská

Na pana grafika Martina Ruska se Fakulta stavební Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava obrátila s žádostí o grafický návrh Almanachu k 20. výročí vzniku naší fakulty a o typografické zpracování našeho fakultního časopisu s hledáním jeho nové vizuální identity. V obou případech vzešly k naší velké spokojenosti dva velmi povedené grafické návrhy. Mne osobně zaujal kreativní a velmi originální přístup pana Ruska k vytváření obou grafických návrhů, přičemž nebylo možné přehlédnout jeho výrazné grafické cítění a smysl pro detail.

prof. Ing. Martin Krejsa, Ph.D.
Vedoucí katedry stavební mechaniky FAST VŠB-TUO

S panem Ruskem jsme spolupracovali na tvorbě nových propagačních materiálů a webových stránek. Oba úkoly byly plněny s velkou pečlivostí a s velmi profesionálním výsledkem. Navržený design byl čistý, moderní, přehledný. Přístup při spolupráci byl velmi přátelský, lidský a tyto rysy byly přeneseny i do samotného designu, kdy nebylo myšleno na strohou prezentaci společnosti, ale na duši firmy.

Ing. Blahoslav Socha
Vedoucí vývoje HW ve společnosti MSV elektronika

Pan Rusek pro náš plavecký klub vytvořil nové logo, webové stránky a firemní identitu. Od prvního kontaktu bylo jasné, že se jedná o profesionála. Pronikl do našeho prostředí, pochopil podstatu, souvislosti a následně vytvořil neskutečně skvěle fungující kombinaci, která nám poskytuje takřka neomezenou míru variability. Všechny další zakázky od té doby realizujeme výhradně u něj.

Jan Pala
Předseda klubu plaveckých sportů Ostrava

Martina jsem potkal na setkání "Business for Breakfast" a velice mne zaujal jeho kreativní a inspirující přístup v oblasti grafického designu. Při nejbližší příležitosti jsme jej využili k designu nové kavárny "O café" v Opavě a výsledek předčil naše očekávání. Jsme velkými fanoušky jeho umění a rádi jej doporučíme, budete nadšeni.

Ivo Gondek
Zakladatel Ollies

Martin je pan Grafik. Najměte si ho, pokud chcete vymyslet grafickou identitu vašeho podnikání od A do Z, Martin vám nejen navrhne špičkový design, ale také dodá celý příběh za tím. Martin je ideamaker s hlubokým grafickým cítěním a takového pro svůj nový projekt prostě chcete!

Jiří Kratochvíl
digitaal.cz

Martina mohu jenom doporučit, jeho práce se mi velice líbí, je naprosto originální, nadčasová a vybočuje z šedi českého designu.

Jakub Tomoszek

S panem Ruskem jsme spolupracovali na více zakázkách a vždy jsme byli velice spokojeni. Vypracoval pro nás originální grafiku pro firemní automobily, poutače, novoroční PF a další. Jeho práce je originální a dotažena do detailů. Kresby realizované v grafice jsou jeho vlastní tvorba. Jako grafik je kreativní, pečlivý, flexibilní, má estetické cítění spolu s technickými dovednostmi a pečlivostí.

Vždy se dokáže přizpůsobit našim požadavkům.

Ondřej Chytil
Jednatel společnosti Moravia Trend

Martin je všestranný grafik, nezaměnitelná a jedinečná osobnost. Vyslovíte myšlenku, nastíníte svou představu, Martin mlčí a zároveň už tvoří. Výsledek jeho práce není jen očekávaný grafický návrh, ale projekt doslova šitý na míru. Dívá se na věci skrze Vás a součástí jeho návrhu je Váš obraz - Vaše povaha, charakter, temperament či specializace. Vaše značka. Každý, kdo Vás zná, Vás tam najde. Ti, kteří Vás neznají, časem pak pochopí :-). Možná z Vás "dostane" i to, o čem jste sami ani nevěděli. Při budování vlastního brandu, s cílem odlišit se, jste u Martina v těch nejlepších rukou. Martin je profesionál, pečlivě si nastuduje obor podnikání, o všem intenzivně přemýšlí, analyzuje a až pak produkuje. Martine, děkuji za dosavadní spolupráci, nebyla první a určitě ani poslední.

Dominika Samiecová
Manažer prodeje společnosti Nová Panorama

Martin je náš rodinný dvorní grafik, který vždy perfektně odhadne naši představu, kterou mnohdy ještě ani sami nemáme a přijde s nápadem, který nic nepřekoná. První obraz jsem si od něj koupila na jeho výstavě v Bilovci před více než 20 lety a zatím poslední loni, navrhoval nám svatební oznámení, točil videopozvánku na narozeniny a je to pro mne vždy velmi příjemná a radostná spolupráce, doporučuji jej a jeho služby vřele.

Darina Dvořáková
Právník

Už nějakou dobu dělám s různými grafiky. Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi grafik dodržel termín. A ještě nikdy se mi nestalo, že by mě grafik do toho termínu vysloveně tlačil. Tohle toto se mně poprvé a zatím naposled stalo u Martina Ruska.

Já jsem za to hrozně vděčný, že zároveň dodržuje termíny, zároveň je chce a zároveň odvádí naprosto neskutečně precizní práci.

Ale ještě nikdy se mi nestalo, že by grafik přečet to, co se mně děje v hlavě, aniž já bych to dokázal sám slovy vyjádřit.

Teprve u Martina jsem tohle toto zažil a musím říct, že to byl nadpozemský zážitek. Martin naprosto perfektně vyjádřil kresbou a designem to, co my jsme vlastně chtěli a nedokázali jsme mu to slovy vysvětlit.

Martine, díky moc za to, ohromně jsme si to užili.

Mgr. Michal Kijonka
Dodavatel vesmírných chutí - MoonChocolate

S Martinem jsme se potkali před několika lety u jednoho produktové focení. Posléze následovaly další spolupráce a u každé z nich jsem měl možnost Martina více poznat. Profesionální, kreativní a rozvážný přístup v jeho práci a zejména pak velmi příjemná komunikační forma mě mile překvapila. Na prvním místě vždy řeší smysluplnost a funkčnost díla a až pak design. Jeho široký záběr znalostí v oborech obecné grafiky, typografie, polygrafie, kresby a ilustrace jsou úctyhodné. Osobně si spolupráce s Martinem velmi vážím a značku „MARTIN F. RUSEK“ mohu jen doporučit!

Daniel Modl
Fotograf

Martin je neobyčejný grafik s cítěním pro detaily. Grafika u něj není jen něco nakreslit, nebo nadesignovat, ale také o praktickém využití, vhodných materiálech a vizuálních efektech. Nedostali jsme pouhé PDF, dostali jsme umělecké dílo. Rozhodně doporučuji!

Martin Lonský
CEO and Software architect

S Martinem spolupracuji už léta a se spolupráci jsem vždycky spokojen. Na naší spolupráci oceňuji jak jeho schopnost rychle pochopit zadané téma a mou představu výsledku, tak zároveň i to, že k tomu přináší nové kreativní pohledy na věc a vnáší něco svého. Tato spolupráce našemu pivovaru velmi pomáhá, protože si zakládáme na tom, aby pivo bylo nejen kvalitní, ale i ve skvělém obalu.

A to se daří. Máme zpětné vazby od kupujících piva i od sběratelů etiket z celého světa, že se jim etikety líbí.

Cením si toho, že Martin reaguje velice pružně. Spolupráce je dobrá, rychlá a kreativní a vždycky se na další spolupráci s Martinem těším.

David Hanzelka
Řemeslný pivovar Dejf

Spolupráce s Martinem byla od začátku bezproblémová. Protože je odborníkem na tvorbu logotypů, tak pro práci na zhotovení nového logotypu a vizuálu školy ve Studénce od nás dostal volnou ruku. Martin vytvořil svůj návrh, který jsme jen lehce korigovali, a výsledný produkt je všeobecně znám. K tomu Martin vytvořil propagační materiály a hlavně vytvořil slogan, který je jedinečný, zajímavý, silný, a je to jeho zásluha.

Mgr. Milan Stiller
Ředitel základní školy Františka kardinála Tomáška Studénka

Martina mohu s klidným srdcem doporučit na jakoukoliv kreativní grafickou práci. Líbí se mi, že jeho nápady nejsou nahodilé, ale vycházejí z porozumění zákazníka, odborných znalostí a jeho dlouholeté praxe. Polygrafii dokonale rozumí, a tak navrhne nejen líbivou, ale také realizovatelnou grafiku.

Jan Kleinwächter

Martina znám již hodně let, kdy jsem ho oslovil, zda by nám neudělal plakátek pro veteránskou soutěž automobilů a motocyklů. Velmi ochotně a s nadšením se toho ujal. Z jeho plakátu se vyklubalo malé umělecké dílo s ruční perokresbou staré pragovky, která byla technicky naprosto dokonalá ve všech detailech. To vše doplnil ještě návrhem placky a samolepek pro účastníky rovněž s ruční kresbou, tentokrát motocyklu Triumph. To, že je skvělý grafik a malíř, dokázal i na zdánlivě snadném úkolu návrhu startovních čísel, ze kterých se stal žádaný suvenýr. A tak se to opakuje již mnoho let. Nové kresby, nové nápady, nové inspirace jsou jeho krédem. Zkrátka nikdy se neopakuje a je vždycky originální. Nerozlišuje malé a velké zakázky, jde do toho naplno. Stále na sobě pracuje, studuje, navštěvuje kurzy a hlavně přemýšlí.

Antonín Šeuer
Člen organizačního týmu POLI veterán jízdy

S panem Martinem Fabiánem Ruskem spolupracuje Městský úřad Studénka již mnoho let. Vytvořil pro prezentaci a propagaci města několik nástěnných kalendářů na dané téma jak na základě podkladů dodaných zadavatelem, tak z vlastních zdrojů. Vzájemná spolupráce probíhala na bázi diskuze, respektování přání zadavatele a zároveň byla korigována odbornou a dlouholetou zkušeností pana M. F. Ruska v tomto oboru. Výsledkem bylo vždy dílo, které zaujalo odbornou i laickou veřejnost a bylo velmi žádané.

Samozřejmostí je u pana M. F. Ruska zpracování kalkulace díla, úprava dle požadavků zadavatele, hledání vzájemného kompromisu a v konečném důsledku i výsledná cena produktu akceptovatelná oběma stranami. Pružně reaguje na změny ze strany zadavatele a v krátkém termínu je aktualizuje.

Těšíme se na další spolupráci.

PhDr. Olga Svobodová
Vedoucí odboru školství, kultury a sociálních věcí

Tohoto grafika, kreativce a malíře mohu jen a jen doporučit. Jeho návrhy mají tzv. hlavu a patu. Uvažuje v širokých souvislostech s využitím všech jeho návrhů nejen teď a tady, ale i do budoucna. Mohu tuto osobnost doporučit i jako člověka. Člověka, se kterým budete rádi trávit tvůrčí čas nad vašimi zakázkami. Jeho práce je svěží a nadčasová. Jeho nápady jsou nevyčerpatelné.

Gabriela Daniszová

Pracovali jsme s Martinem na několika společných projektech, např. na www.top-level.cz. Velmi mne na něm zaujalo, jak nad celou zakázkou přemýšlel a vlastně celkově tvořil. Grafika dotažená do posledního detailu! Velmi profesionální práce!

Petr Juříček
Reklamní agentura FI-BA